İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.
14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşu Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.
 
        Her alanda müreffeh, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur.
 
        Atası İbni Sina olan Türk Hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarımız, özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde insanlığa ve ülkemize hizmet etmektedirler. Bu düşünce ile “Beni Türk Hekimlerine emanet edin.” diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Türk Hekimlerine olan inancını ve güvenini ortaya koymuştur.
 
        Sağlık altyapısını güçlendirme konusunda İlçemizde de yeni açılışını yapmış olduğumuz Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanemiz son teknolojisi ile hem sağlık çalışanlarımıza daha iyi bir ortamda çalışma imkanı sunmuş hem de vatandaşlarımızın daha iyi koşullar altında tedavi olma olanağı sağlamıştır. Böylece sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye çıkarılması, vatandaşlarımızın memnuniyetinin artırılması hedefine daha da yaklaşılmıştır.
Bu vesile ile başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dileyerek sevgi ve saygılarımı sunarım.
                           
                                                                                                                                                                                                                                                           İzzettin SEVGİLİ
                                                                                                                                                                                                                 Etimesgut Kaymakamı