TÜBİTAK 4007 Etimesgut Bilim Şenliği Başladı, şenlik açılışına Kaymakamımız Fuat GÜREL, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer YILDIRIM, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin BALCI, Etimesgut Kızılay Şube Başkanı Erdal YILDIZ, şube müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Bilim şenliğinde ilçe genelindeki okullarda öğrencilerin Hacettepe Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte hazırladıkları birbirinden ilginç eserler sergilendi.
 
        Şenlik kapsamında; bilim atölyelerinde ahşap, biyoloji, fizik, kimya, matematik, mutfak ve teknoloji alanlarında olmak üzere toplam 55 atölye etkinliğini 40 kişilik bir ekibin hazırladığı projeler; gözlem, atölye çalışmaları, içeriğini oyunlar yoluyla aktaran etkinlikler, içeriği sanatsal faaliyetlerle aktaran etkinlikler, grup çalışmaları, deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar gibi etkinlikler içeriyor. Bilim Fuarı Şenliği'nin açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Esma Pehlivanoğlu, TÜBİTAK'ın desteği ile bu yıl birincisi düzenlenen TÜBİTAK 4007 Etimesgut Bilim Festivali açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını belirtti.
 
     Pehlivanoğlu, bu etkileşimli etkinlikleri tasarlarken, katılımcıları "yapan-yaşayan-paylaşan" konumuna getirmeyi, gözlem ve uygulamalarla katılımcılara disiplinlerarası bir bakış açısı kazandırmayı amaçladıklarını belirterek akademisyen, öğretmen ve üniversite öğrencilerinin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu festivalin eğlenceli uygulamalarla, katılımcıların bilime, bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunması temennisinde bulundu.
 
   Kaymakamımız Fuat GÜREL Şehit Aytekin Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterilerinin ardından tek tek stantları gezereköğrencilerden yapılan eserler ile ilgili bilgi aldı.
 
          TÜBİTAK 4007 Etimesgut Bilim Şenliği 11-12 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.