Kaymakamımız Fuat GÜREL, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları münasebetiyle Etimesgut Kaymakamlığı tarafından düzenlenen programa katıldı. Eryaman Kooperatifler Birliği Orta Okulunda gerçekleştirilen programa Kaymakamımız Fuat GÜREL, İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, daire amirleri, mahalle muhtarları, Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. İbrahim Bülent İLİK, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
       Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını Kaymakamımız Fuat GÜREL yaptı. Konuşmasında; "Ülke olarak insan hakkının çok önemsendiği ve 10 Aralık 1948'de İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni kabul ettiği ve tarihte insanların çok büyük acılar çektiği 1. Dünya Savaşında ve 2. Dünya Savaşında bir çok insanın hayatını kaybettiği ve zulüm gördüğü, günümüzde ülkemiz coğrafyasına çok yakın olan orta doğuda da çok acılar çekildiği, çocukların, kadınların acı çektiklerini ve zulum gördüklerini ve bu acıların devam ettiğini, kendilerinin de İlçe İnsan Hakları Kurulu olarak çalışmalarını sürdürdüklerini, dünyanın daha iyi bir yer olmasını dilediğini" söyledi. Program Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. İbrahim Bülent İLİK'in konuşması ile devam etti İLİK konuşmasında "Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan bu yana Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün insan haklarını ve özellikle çocuk haklarını çok önemsediğini ve 1929'larda beri çocuk haklarının korunması adına bir çok çalışma yapıldığı, çocukları en iyi koşullarda yaşama, sağlık hizmeti alma, iyi bir şekilde beslenme, kendini gerekiyorsa ebeveynlarinden bile koruma haklarının olduğu, çocukların bu haklarından haberdar olamsı gerektiği ve gerektiğinde kendilerini korumak için nerelerden destek alabileceklerini aktardı. Çocukların eğitimlerine dikkat etmelerini ve gelecekte insan haklarının ülkemizde daha aktif uygulanabilir olması için iyi bireyler olamalrı gerektiğini aktardı.
 
         İnsan Hakları konulu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe İnsan Hakları Kurulu tarafından ödül takdim edildi. Kaymakamımız Fuat GÜREL konuşmacı olarak programa katılan Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. İbrahim Bülent İLİK'e konuşmalarında dolayı teşekkür etti ve çiçek taktim etti.
 
        Program sonunda Kaymakamımız Fuat GÜREL,  programda emeği geçenlere ve dereceye giren öğrencilere teşekkür etti.